Telefon
WhatsApp

Elma Anacınız MM 106 Olsun.

Şimdi MM 106 Elma Anaçlar İle Daha Fazla Ürün, Daha Kaliteli Elmalar

Bize Ulaşın
garnem Anacı
myrobolan 29 c Anacı
ba 29 Anacı
m9 elma anacı
mm106 elma anacı
mm111 elma anacı

MM 106 Elma AnacI

M9 Elma Anacı

Yarı bodur gelişim gösteren bir anaçtır. Klasik tohum anaçlarının % 55 - 60’ı oranında bir gelişim gösterir. Kök sistemi M 9 ve M 26’ya göre daha derin ve kuvvetlidir. Kurak iklim koşullarına M 9 ve MM 26 anaçlarına göre daha dayanıklı olmasına rağmen yine de bahçe tesisi için düzenli sulama imkanının olduğu yerler tercih edilmelidir.

Dikimi yapılan bahçelerde destekleme sistemlerine gereksinim yoktur.

 

Bu anaç üzerinde dikim mesafeleri; 4x 2,5m yada 4x 2 m olarak dikilebileceği gibi. sıra üzeri mesafe 1,5 cm ye, toprak çok kuvvetli değilse sıralar arası mesafe 3,5’m ye düşürülebilir.

 

MM anaçlı bahçe tesisinde dekara 100 ile 150 arasında fidan gerekli olup damla sulama sistemi mutlaka kurulmalıdır.

 

Dikimi takiben ticari verime, bakım koşullarına göre 3. veya 4. yıldan sonra geçmektedir. Tam verime ise 6. yılda geçmektedir.

 

Pamuklu bitlere dayanıklıdır. Fakat kök boğazı çürüklüğüne (Phytophthora spp.) çok hassas olmasından dolayı ağır ve killi topraklarda kesinlikle tavsiye edilmemelidir.

 

MM 106 anacına supur çeşitler aşılanarak yetiştirilebilir.

M 9

Elma Anac

M9 Elma Anacı

M9 Elma Anacı. Tam Bodur bir Elma Anacıdır. En çok Aranan ve Ekilen Anaçlardan Biridir. Elma Pamuklu Bitine Hassas, Kök Çürüklüğü Hastalığına Dayanıklıdır. Çok Ufak Taca Sahip Olduğu için Supur Çeşitli Çeşitler ile Bahçe Yapılmaması Gerekir. Pink Lady, Jeromine, Golden Reincies gibi Fazla Taç Yapan Çeşitler Tercih Edilmelidir.

MM 106

Elma Anacı

MM 106 Elma Anacı

MM 106 Elma Anacı Yarı Bodur Elma Anaçlarındandır. Kök Çürüklüğü ne Hassas Olduğu için. Tabanda Su Olan Yerlere Ekilmemelidir. Üzerindeki Çeşide Çok Kaliteli Elma Verimi Sağladığı İçin Yeni Modern Bahçeler de Anaç Olarak Kullanılmaktadır.

mm 111 Elma Anacı

MM 111

Elma Anacı

MM 111 Elma Anacı

MM 111 Çok Büyük Çöğür Anaca Yakın Taç Yapısı Olan Yarı Bodur Bir Anaçtır. Güçlü Anaç Olduğu İçin Supur Çeşitler Daha iyi verim yapmaktadır. Çok Güçlü Kök Sistemine Sahip Olduğu için Destek Sistemine İhtiyaç Duymazlar.

Garnem

Badem Ve Şeftali Anacı

Garnem Şeftali, Badem Anacı

Garnem Çok Güçlü ve Tutma Sorunu Olmayan Badem, Şeftali ve Nektarin lerde Kullanılan Son Yıllar da Aranan Bir Anaç Olmuştur.

Myrobolan 29 C

Erikve Kayısı Anacı

Myrobolan 29 C Erik ve Kayısı Anacı

Son Yıllarda Erik ve Kayısılar da en yaygın kullanılan anaçlardır. Kök ur nematoduna dayanıklı, bakteriyel kansere ve meşe kök mantarına hassastır.

Ba 29

Ayva ve Armut Anaçları

Ba 29 Ayva ve Armut Anaçları

Son Yıllarda Modern Bahçeler de Anaçlar Ön Plana Çıkmıştı. Ba 29 Anaç ise Özellik ile Ayva ve Armutlarda En Yaygın Kullanılan Anaçlar Arasına Girmeyi Başarmıştır.

Meyve Ağaçlarında Anaçların Önemi

Ağaçları Bodur ve ya Yarı Bodur Yapan Tabandaki Aşı Yaptığımız Anaçlardır. Anaçlar Üzerinde ki Meyvaları Çok Kaliteli, Güzel Aramolı, Erken Meyve vermesi, Erken Olgunlaştırması Bakımından Çok Önemli dir.